Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bali

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Na co se dívat dřív?

(Dita, 16. 3. 2012 19:22)

Ahoj achatku, dostala jsem odkaz na tvoje stránky od známé z cestovatelského serveru o Řecku, kam jsem umístila svoji první podvodní galerii...a tvoje fotky mi prostě vzaly dech. Jsem naprostý začátečník, konečně se mi podařilo splnit si sen a pořídit si pod vodu něco o chlup lepšího, než je jen jednorázový foťák, zatím je to jen takový digitální prcek Panasonic Lumix a podvodní pouzdro přímo na tenhle foťák...a pak to začalo. Vůbec jsem si neuměla představit, jak ukrutně těžké je fotit pod vodou...jiné světlo, vlny houpají, rybičky se mrskají...z obrovského množství fotek jich zůstalo jen několik použitelných a ještě s nimi byla velká práce. Takže klobou dolů nad tvými obrázky. Čerpal jsi znalosti jen z osobních získávaných zkušeností, nebo i z nějaké literatury? Zatím se mi nedaří skoro nic najít, z čeho bych studovala "suchou" přípravu.
Jdu se zase ponořit do tvých fotek a snít, že třeba se tomu jednou také přiblížím:-)
Hodně dalších krásných úlovků
Dita
PS: Jsem herpetolog a batracholog a tvoje fotky skokanů (třeba ten amplex), rosničky (třeba s tesaříkem), ještěrek, užovky....prostě nemají chybu:-) Kdepak se ti podařilo "ulovit" takovou pěknou rosničku?

Re: Na co se dívat dřív?

(achatek, 16. 3. 2012 20:03)

Ahoj Dito,
jsem rád, že se ti fotečky líbí:) Můžu tě ubezpečit, že všechno co popisuješ ohledně začátků s focením pod vodou dobře znám a prošel jsem tím asi jako každej. Nic jsem nestudoval / ukrutně nera čtu/ všechno jsem si osahal sám a časem zjistil, co může fotku zlepšit. Trošku jsem stránky zanedbával a chci to napravit. Zkusím dát dohromady nějakej článek o focení pod vodou pro ty co začínají a dám ho sem. Nebude to hned, ale už se k tomu musím dokopat:)
Jinak tu rosničku jsme fotili na Plachtě v Hradci Královém....je to "rezervace" s výskytem velkého množství vážek, šidélek a ostatní havěti:)
Děkuju ti za písmenka a věřím, že se k těm správným podvodním fotečkám dopracuješ:) Pokud máš někde svoje stránky, klidně mi dej odkaz sem. Podívám se na fotky a pokud budu moci tak ti můžu zkusit poradit přímo na nich, co by se dalo udělat pro jejich zlepšení.

Re: Re: Na co se dívat dřív?

(Dita, 26. 3. 2012 21:41)

Ahoj Achatku,
Moc díky za tvoje milá slova. Dávkuju si tvoje stránky za odměnu, tentokrát jsem prohlédla krajinky, zase mě nenapadají slova:-) Teda napadají, jen slova chvály:-)
Článek o focení pod vodou budu netrpělivě vyhlížet, povím ti, každá rada drahá…no, abys měl představu, jak ukrutné jsou mé začátky, koukni sem:
http://www.recko.name/galerie.php?view=detail&id=1806
nejsou to přímo moje stránky, ale jeden cestovatelský server, kam jsem je dala jako fotogalerii. Obzvlášť vedle těch tvých mi přijdou dost fuj.-( Kdybys měl chuť mi k nim něco napsat, uděláš mi velkou radost, určitě by mi to dost pomohlo.
Plachtu znám, i když jsem tam nikdy nebyla, měl by to být přímo „žabí ráj“:-) Já měla před pár dny štěstí na pár skokanů, byli to pěkní obříci, skoro se mi ani nevešli do objektivu:-) Přeji ti krásné jarní lovy:-)

Neskutočné

(miho (Ondrej), 12. 1. 2012 18:21)

Ahoj Ľuboš, neskutočne krásne fotografie. Určite mi pri ich pozeraní stúpla hladina endorfínov.

Re: Neskutočné

(achatek, 12. 1. 2012 20:48)

Ahoj Ondrej a dík:)
Ostatním samozřejmě taky:)
Na odkazu je i kousek podvodního videa z Bali, tak pokud má někdo chuť, může mrknout.
http://www.youdive.eu/video/1714/Bali

Paráda

(Ejčka, 2. 12. 2011 7:30)

Ahoj, myslím, že výhra připadla tomu pravému! Fotky jsou sqělé, ostatně jako obvykle. Hned bych tam taky vyrazila. Myslím, že zvýšíš poptávku po zájezdech na Bali. Klobouk dolů před Tvým uměním!

nádhera

(marta, 20. 10. 2011 20:32)

achátku senzace

Krásne.......

(Milan, 20. 10. 2011 11:12)

Až na takýchto fotkách si uvedomím ako je to tam pod hladinou.
Veľmi pekné Milan.

Jak mám teď pracovat?

(Kamil, 20. 10. 2011 8:46)

Hojda,
fota jsou skvělá !Vůbec se mi teď nechce makat.Vrátil jsem se zpět do té pohody.Díky Kamil+Iveta

PS:Doufám že se sejdem ve sklípku :-)

super

(Dana 11, 15. 10. 2011 21:51)

k tomu není co dodat,kochala jsem se

jsem si zlepšila náladu!

(vlíčátko, 11. 10. 2011 22:07)

čauky, teprve dneska jsem se dostala k fotkám, v neděli v noci jsme se s péťou vrátily ze sol y maru, nasr...é, cellou dobu jsme měly děsný vítr, tím i vlny, takže fotky 0!
fotky jsou, jak taky jinak úžasné, skoro jsem si slintla, hrozně mi to zvedlo moji zkaženou náladu, díky!
ještě by to chtělo nějaký pokec, co říkáš?????

Nádhera

(Jana, 10. 10. 2011 19:39)

Užasné,užasné prostě krása

Radost se podívat

(lenka, 10. 10. 2011 19:13)

Skoro bych Tě podezírala,žes vzal tempery a vystudoval Akademii výtvarného umění......:-))...vůbec se nedivím,že Tvé fotky vítězí....je na to skutečně pohádka se dívat...díky,že se s náma dělíš o tu podívanou...:-)

Nádherné záběry!

(Petra (Nemooo), 10. 10. 2011 14:02)

To jsou překrásné fotky, Achátku! Opravdu pastva pro oči.

Nádhera!

(Maruš, 10. 10. 2011 10:04)

No úžasné fotečky - ostatně jako vždy, máš skvělé oko a trpělivost, protože bez toho by se takové fotky pořídít nedaly! Uf, těžká volba, co mně nadchlo nejvíc.. Prostě nádherný pokoukáníčko! Že bychom také vyrazili?!?

Re: Nádhera!

(Marlin-Věra, 10. 10. 2011 12:24)

Naprosto bombastické záběry,prostě pastva pro oko.Moc hezké Luboši!

Nááádhera

(Kimi, 10. 10. 2011 10:00)

...jako vždy, Tvé fotky nepotřebují komentář, mluví samy za sebe....

Nádhera!

(tunisanka, 10. 10. 2011 9:09)

Tvé fotky potěší oko i srdce, jako vždy.

PAN fotograf

(Renata Koláčková drakous, 9. 10. 2011 20:54)

Jako vždy úžasné....
můžu se zeptat, jak se ti líbilo v resortu?Jsem s nimi v kontaktu a přemýšleli jsme nad tím strávit zde dovolenou...Jak je to se šnorchlováním přímo u resortu?

Re: PAN fotograf

(achatek, 9. 10. 2011 21:03)

Ahoj Renčo:) Bylo to tam prima. Za rok razím znova. Šnorchlovat se dá v pohodě. Je tam míň ryb jak v Egyptě, ale jsou tam jiný druhy a jinak zbarvený. Vlez do vody je po kamenech, ale pak už v pohodě. Moc jsem toho letos neprozkoumal, ale stojí to za to:) Jinak v resortu paráda....pár lidí, pohodička, personál fajnovej. pivo a jidlo dobrý, teplíčko:) ....co víc chtít:D